Në takimet e tjera të së shtunës të vlefshme për kampionatin anglez, humb Manchester United, fitojnë Manchester City, Tottenham Hotspur, Newcastle United dhe Aston Villa.

Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

Aston Villa – Crystal Palace 3-1:
J. Durán 87′, Douglas Luiz 90′ + 8′ (pen), L. Bailey 90′ + 11′ / O. Édouard 47′

Fulham – Luton 1-0:
Carlos 65′

Manchester United – Brighton 1-3:
H. Mejbri 73′, / D. Welbeck 20′, P. Groß 53′, João Pedro 71′

Tottenham Hotspur – Sheffield United 2-1
Richarlison 90′ + 8′, D. Kulusevski 90′ + 10′ / G. Hamer 73′

West Ham United – Manchester City 1-3:
J. Ward-Prowse 36′, / J. Doku 46′, Bernardo Silva 76′, E. Håland 86′

Newcastle United – Brentford FC 1-0:
C. Wilson 64′ (pen)