Përfunduan ndeshjet e drekës të së shtunës në Premier League. Humbasin Chelsea, Tottenham, Newcastle dhe Everton, fitojnë Wolverhampton dhe Southampton

Ja rezultatet dhe golashënuesit:

Aston Villa – Newcastle 3-0
11’ Ramsey, 64’, 83’ Watkins

Chelsea – Brighton 1-2:
12′ Gallagher / 42′ Welbeck, 70′ Enciso

Everton – Fulham 1-3:
35′ McNeil / 22′ Reed, 51′ Wilson, 68′ James

Southampton – Crystal Palace 0-2:
54′, 68′ Eze

Wolverhampton – Brentford 2-0:
27′ Diego Costa, 69′ Hwang Hee-Chan

Tottenham – Bournemouth 2-3:
14’ Son, 88’ Danjuma / 38’ Vina, 52’ Solanke, 90’+5 Quatara