Në ndeshjet e ditës së djeshme në Premier League, humbje e thellë e Manchester Cityt nga Leicesteri, barazon Tottenhami. Fitojnë Leeds dhe West Ham.

Ja rezultatet e plota:

MANCHESTER CITY – LEICESTER CITY 2-5

4′ Mahrez 84′ Aké / 37′ (pen) 54′, 58’Vardy 77′ Maddison , 88′ (R) Tielemans

TOTTENHAM HOTSPUR – NEWCASTLE UNITED  1-1:

25′ Lucas Moura /97′ (R) Wilson

SHEFFIELD UNITED – LEEDS UNITED 0-1

88′ Bamford

WEST HAM UNITED – WOLVERHAMPTON 4- 0:

17′, 57′ Bowen,  66′ Jiménez (og), (90’+3)Haller