Newcastle pushton fushën e Nottingham Forest në ndeshjen e parë të javës 28-të të Premier League. Ndeshja u vendos nga një dy gola e Isak (6 gola deri më tani në kampionat), i cili në minutën e 47-të dhe më pas në minutën e 93-të me penallti iu kundërpërgjigj avantazhit vendas të Denisit në minutën e 26-të.

Magpies janë aktualisht në vendin e pestë me 47 pikë dhe një dëshirë të madhe për të ndjekur ëndrrën e Champions League deri në fund, ndërsa Nottingham është i katërmbëdhjetë me 26 pikë.