Wolverhampton-Leeds hapi javën e 30-të të Premier League dhe ishte një ndeshje e çmendur, të cilën mysafirët e përmbysën në pjesën e dytë pas kartonit të kuq ndaj Raul Jimenez (53′).

Vendasit e kishin mbyllur pjesën e parë me dy gola në avantazh, të shënuar nga Jonny dhe Trincao (në minutën e 11-të të kohës së shtuar të pjesës së parë). Më pas përjashtimi i sulmuesit meksikan dhe përmbysja e firmosur nga Harrison, Rodrigo dhe Ayling, i cili në minutën e 91-të i jep tre pikë ekipit të Marsch, suksesi i dytë radhazi, i marrë gjithmonë në kohë shtesë.

Wolverhampton – Leeds 2-3
26 ‘Jonny, 45’ +11 Trincao / 63 ‘Harrison, 66’ Rodrigo, 91 ‘Ayling