Leeds mposht Tottenhamin në ndeshjen e orës 13.30 e vlefshme për javën e 35-të të Premier League.

Në Elland Road përfundoi 3-1 për vendasit falë golave ​​nga Dallas në minutën e 13-të, Bamford në minutën e 42-të dhe vulës përfundimtare të Rodrigo në minutën e 84-të. Nga ana tjetër, për Spurs, një gol i nderit i nënshkruar nga koreani Son në 25 ‘.

Me këtë fitore, Leeds i Marcelo Biella arrin 50 pikë, 4 më pak se Liverpool, i cili zë pozicionin e 7-të, të fundit evropian në renditje.

Tottenham i cili në vend të kësaj mbetet në vendin e 6-të me 56 pikë.