Në ndeshjet e djeshme në Premier League, Liverpool mund në minutën e fundit Tottenhamin, barazon Arsenali, fitojnë Everton dhe Leeds.

Ja rezultatet e plota të ditës së djeshme:

LIVERPOOL-TOTTENHAM 2-1:
26′ Salah (L), 33′ Son (T), 90′ Firmino (L)

ARSENAL-SOUTHAMPTON 1-1:
18′ Walcott (S), 52′ Aubameyang (A).

WEST HAM UNITED – CRYSTAL PALACE 1-1:
34′ Benteke (CP), 55′ Haller (WHU).

LEEDS UNITED-NEWCASTLE UNITED 5-2:
26′ Hendrick (NU), 35′ Bamford (LU), 61′ Rodrigo (LU), 65′ Clark (NU), 77′ Dallas (LU), 85′ Alioski (LU), 88′ Harrison (LU).

LEICESTER CITY- EVERTON 0-2:
21′ Richarlison, 72′ Holgate.

FULHAM-BRIGHTON 0-0