Liverpooli ka fituar 2-0 ndaj Aston Villës në kuadër të javës së 33-të të Ligës Premier.

Golat për The Reds i shënuan Sadio Mane 71’ dhe Curtis Jones 89’.

Lojtari më paraqitje më të mirë në këtë sfidë ishte portieri Alisson Becker, ndërsa sulmuesi i mysafirëve, Keinan Davis doli të ishte dështimi i ndeshjes.