Liverpooli ka shënuar një fitore tjetër në Ligën Premier, e teta me radhë.

The Reds kanë triumfuar 2-0 para tifozëve të vet përballë Watfordit të fundit në tabelë.

Mohamed Salah ishte më i miri në këtë sfidë falë edhe dy golave të shënuar në 38’ dhe 90’.

Paraqitje të mirë patën edhe mbrojtësit Gomez e Van Dijk si dhe dyshja sulmuese Mane e Firmino.

Ndërkohë Xherdan Shaqiri që luajti 70 minuta pati një paraqitje të mirë në këtë sfidë.

Te Watfordi lojtarët më të dobët në këtë takim ishin dyshja Etienne Capoue dhe Mariappa.