Liverpooli ka pësuar humbje në “Anfield Road” nga Leeds me rezultat 1-2 në kuadër të javës së 13-të të Ligës Premier.

Fillimi i ndeshjes ishte i nxehtë me një gol që erdhi që në minutën e katërt.

Një pasim i gabuar i Joe Gomez e gjeti Rodrigon, i cili shënoi nga afër për 1-0.

Por Liverpooli u kthye shpejtë në lojë, në minutën e 14-të, kur Andreë Robertson asistoi te Mohamed Salah i cili shënoi për 1-1.

Në pjesën e dytë Liverpool kishte shumë raste që të gjente golin e epërsisë.

Darëin Nunez një herë dhe Roberto Firmino dy herë, ishin në pozitë të mirë që të shënonin, por nuk ia arritën qëllimit.

Kur ndeshja po shkonte në skenë doli Crysencio Summerville i Leeds që shënoi nga afër për 1-2 që ishte edhe rezultati përfundimtar.

Kjo humbje e mban Liverpoolin në vendin e nëntë me 16 pikë, ndërsa Leeds ngjitet në vendin e 15-të me 12 pikë.

Takimi tjetër i pasdites u luajt në Londër mes Fulham dhe Everton.

Pavarësisht mjaft rasteve ajo u mbyll 0-0 pa gola pavarësisht rasteve.