Arsenali ka marrë vetëm 1 pikë në debutimin e trajnerit Ljungberg në javën e 14-të të Ligës Premier, pasi barazoi 2-2 në fushën e Norwichit.

Golat për The Gunners i shënoi Pierre-Emerick Aubameyang (29’ dhe 57’), ndërsa për Norwichin shënuan Teemu Pukki (21’) dhe Todd Cantwell (45’+1).

Ndeshja tjetër e kampionatit anglez mes Wolves dhe Sheffield Utd mbaroi 1-1 ku të parët shënuan miqtë me Mousset (2’) dhe më pas barazuan vendasit me Doherty (64’)