Manchester City i Pep Guardiola shkon jo më larg se një 2-2 në fushën e Newcastles.  Skuadra kampione e Anglisë u arrit në minutën e 88-të nga Shelvey dhe e mbylli në barazim 2-2 në St. James Park.
Tani, në pritje të ndeshjeve të tjera, kreu i mbajtur nga Liverpooli është 8 pikë larg dhe me një ndeshje më pak.

13:30 Newcastle-Manchester City 2-2 :

(22 ‘Sterling, 25’ Willems, 82 ‘De Bruyne, 88’ Shelvey)