Në ndeshjet e sotme në Premier League, Manchester United fiton duke shënuar 9 gola, humbasin Arsenal dhe Newcastle.

Ja rezultatet e plota të ditës:

MANCHESTER UNITED-SOUTHAMPTON 9-0:
18’ Wan-Bissaka, 25’ Rashford, 34’ aut. Bednarek, 40’ Cavani, 69’ Martial, 72’ McTominay, 88’ pen. B.Fernandes, 90’ Martial, 93’ James.

NEWCASTLE-CRYSTAL PALACE 1-2:
2′ Shelvey / 21′ Riedewald, 25′ Cahill.

SHEFFIELD UNITED-WEST BROMHICH ALBION 2-1:
56′ Bogle, 73′ Sharp / 41′ Phillips

WOLVERHAMPTON-ARSENAL 2-1:
45’ Neves (pen), 49′ Moutinho / 32′ Pépé,