Në ndeshjet e pasdites nē Premier League, Manchester United mposht Tottenhamin, ndërsa fitojnë me vështirësi West Ham dhe Newcastle.

Ja rezultatet e plota:

Tottenham – Manchester United 1-3:
40′ Son Heung-Min / 57′ Fred, 79′ Cavani, 96′ Greenwood

West Ham United – Leicester City 3-2:
29′ Lingard, 44′ Lingard, 48′ Bowen / 70′ Iheanacho, 91′ Iheanacho.

Burnley – Newcastle United 1-2:
18′ Vydra / 59′ Murphy, 64′ Saint-Maximin.