Manchester Unitd e ka mposhtur 3-0 Watfordin në kuadër të javës së 27-të në Ligën Premier.
Golat për Djajtë e Kuq i shënuan Bruno Fernandes (42’), Anthony Martial (58’) dhe Mason Greenwood (75’).

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takim ishte mesfushori portugez që arriti të shënonte dhe të jepte asist, ndërsa në anën tjetër, dështimi i këtij takimi doli të ishte Roberto Pereyra.

Në ndeshjen tjetër Wolverhampton mund 3-0 Norwichin me golat e Jota 19’ e 30’ dhe të Jimenez 50’