Në ndeshjet e sotme të Premier League Manchester United mund Tottenhamin. Fitojnë edhe Liverpool, Chelsea dhe Leicester.
Ja rezultatet e plota të ditës:

Chelsea– Aston Villa 2-1:  
24′ Abraham, 48′ Mount / 41′ Trezeguet

Leicester City – Watford 2-0:  
55′ Vardy, 90′ Maddison

Manchester United – Tottenham 2-1:  
6′ Rashford, 49′ Rashford / 39′ Alli

Southampton – Norwich City 2-1:  
22′ Ings, 43′ Bertrand / 65′ Pukki

Wolverhampton – West Ham 2-0:  
23′ Dendoncker, 86′ Cutrone

Liverpool – Everton 5-2:   
6′ Origi, 17′ Shaqiri, 31′ Origi, 45′ Mané, 90′ Wijnaldum / 21′ Keane  45′ Richarlison