Takimi i sotëm në Premier League, mbyllet me një barazim spektakolar 2-2 mes Evertonit dhe Tottenhamit.

Everton – Tottenham 2-2:
31′ (pen), 62′ Sigurdsson / 27′, 68′ Kane.

Everton: J.Pickford, M.Keane, M.Holgate, B.Godfrey, A.Iwobi, Allan, L.Digne, G.Sigurdsson (Cap.), T.Davies, J.Rodríguez, Richarlison. Tr: Carlo Ancelotti
Ndërrime: S.Coleman <-> A.Iwobi (61′), J.King <-> T.Davies (84′)

Tottenham: H.Lloris (Cap.), E.Dier, J.Rodon, T.Alderweireld, S.Aurier, P.Højbjerg, S.Reguilón, M.Sissoko, T.Ndombele, Son Heung-Min, H.Kane. Tr: José Mourinho
Ndërrime: E.Lamela <-> T.Ndombele (64′), L.Rodrigues Moura da Silva <-> S.Reguilón (64′), D.Alli <-> H.Kane (93′)

Karton i verdhë: T.Davies, P.Højbjerg