Në ndeshjet e pasdites në Premier League, mbyllet në barazim ndeshja e madhe mes Chelsea dhe Manchester United. Nga ana tjetër fitojnë thellë Arsenal dhe Tottenham.

Ja rezultatet e plota të pasdites:

LEICESTER – ARSENAL 1-3
6’ Tielemans (L), 39’ D.Luiz (A), 45’ pen. Lacazette (A), 53’Pépé (A)

TOTTENHAM – BURNLEY 4-0:
2′, 55 Bale, 14′ Kane, 31′ Moura,

CHELSEA – MANCHESTER UNITED 0-0

CRYSTAL PALACE – FULHAM 0-0