Është mbyllur pa gola ndeshja e parë e ditës e kampionatit anglez mes Evertonit dhe Arsenalit.

EVERTON FC – ARSENAL 0-0
Everton:Pickford; Sidibe, Holgate, Mina, Digne; Davies, Delph; Iwobi, Sigurdsson, Richarlison; Calvert-Lewin.
Arsenal: Leno; Maitland-Niles, Chambers, Luiz, Saka; Torreira, Xhaka; Nelson, Smith Rowe, Martinelli; Aubameyang