Java e 26-të e Premier League do të përfundojë gjatë fundjavës së ardhshme. Pas tre ndeshjeve të luajtura javën e kaluar, sfida mes Wolverhampton dhe Leicester u zhvillua sonte me dy nga fenomenet e sezonit. Në Molineux përfundoi 0-0, megjithë dëbimin e mbrojtësit të miqve Choudhury.