Në ndeshjet e pasdites e darkës në Premier League, mbyllet në barazim sfida mes Arsenalit dhe Manchester United, fiton Manchester City.
Ja rezultatet e plota:

Southampton – Aston Villa 0-1:
41′ Barkley.

Arsenal – Manchester United 0-0:

Manchester City – Sheffield United 1-0:
9′ Gabriel Jesus.

West Bromwich Albion – Fulham 2-2:
47′ Bartley, 66′ Matheus Pereira / 10′ De Cordova-Reid, 77′ Ivan Cavaleiro (Fulham).

Crystal Palace – Wolverhampton 1-0:
60′ Eze.