Pasdite me shumë ndeshje të rëndësishme në Premier League. Në sfidat e orës 15:00 katër ndeshje, njëra më e mirë se tjetra. Edhe shfaqje mes Arsenalit dhe Tottenhamit: Son i kap dy herë Topçinjtë. Vazhdon periudha e keqe e bluve, të mundur në Stamford Bridge nga Aston Villa.

Ata që fluturojnë lart janë Liverpool, të cilët i japin Tottenham-it një hat-trick me të gjithë sulmuesit e tyre që shënojnë: Salah, Nunez, Jota. Ringrihet De Zerbi, i cili pas dështimit në Ligën e Evropës grumbulloi suksesin e tretë radhazi, 3-1 për Brighton kundër Bournemouth në emër të Mitoma dhe u ngjit lart në tabelë: i treti, menjëherë pas Reds dhe Drejtuesit e qytetit.
Në takimin e fundi Newcastle fiton 8-0 në fushën e Sheffield Unitedit.

Arsenal – Tottenham 2-2:
26′ aut. Romero (A); 42′, 55′ Son (T); 54′ Saka (A)

Brighton – Bournemouth 3-1:
25′ Solanke (BO); 45’+2′ aut Kerkez (BR); 46′, 77′ Mitoma (BR)

Chelsea – Aston Villa 0-1:
73′ Watkins (A)

Liverpool – West Ham 3-1:
16′ Salah (L); 42′ Bowen (W); 60′ Nunez (L); 85′ Diogo Jota (L)

Sheffield United – Newscastle United 0-8:
S. Longstaff 21′, D. Burn 31′, S. Botman 35′, C. Wilson 56′, A. Gordon 61′, M. Almirón 68′, Bruno Guimarães 73′, A. Isak 87′