Pas dy fitoreve radhazi, West Ham kthehet për të ‘shijuar’ humbjen dhe i ndërlikon planet e tij për të hyrë në Kampionëve.

Në fushën e Newcastles, çekiçët luajtën pothuajse një orë lojë dhe humbën 3-2.

Newcastle mbylli pjesën e parë 2-0 falë autogolit të Diop 36’ dhe golit të Joelinton 41’.

Në pjesën e dytë, West Ham arriti të kthehej në lojë me Diop 73’ dhe Lingard 80’ me penallti.

Për Newcastlen Willock 83’ vendosi rezultatin përfundimtar në 3-2.

Pas kësa ndeshjeje West Ham ngelet në vendin e 4-t me 55 pikë ndërsa Newcastle United shkon në vendin e 15-të me 35 pikë.