Përfunduan 2 ndeshjet e së dielës në Premier League. Newcastle United mposht Manchester Unitedin duke e kapur në vendin e tretë, ndërsa West Ham fiton ndaj Bournemouth.
Ja rezultatet dhe golashënuesit:

WEST HAM – SOUTHAMPTON 1-0:
25’ Aguerd,

NEWCASTLE UNITED – MANCHESTER UNITED 1-0:
65’ Willock, 88’ Wilson