Norwich ka fituar si mysafir ndaj Watford me rezultat 3-0 si mysafir, ku Milot Rashica luajti gjithë ndeshjen dhe dhuroi një asistim.

Ndeshja ishte interesante sidomos në pjesën e dytë, ku kishte edhe gola, por u ndalën edhe dritat për disa momente në stadium.

Rastin e parë në ndeshje e kishin mysafirët, kur Milot Rashica gjuajti pas pasimit të Joshua Sergent, por pa suksese.

Goli i parë erdhi në minutën e 51-të kur Sargent shënoi një gol të bukur pas asistimit të Temmo Pukkit për 1-0.

Në minutën e 61-të stadiumi mbeti pothuajse në terr, ku për dhjetë minuta ndeshja u ndërpre.

Por Norwich nuk u ndal edhe pse ndeshja për disa minuta nuk u lujtë, ku Rashicën që ishte në formë të mirë, ku kaloi një mbrojtës, pastaj harkoi në zonë dhe gjeti Sergent që me kokë shënoi për 2-0.

Krejt në fund u shënua edhe goli i tretë me Juraj Kucka që shënoi autogol për 3-0.

Tani Norwich largohet nga zona e rënies me 16 pikë, duke lënë pas Watfordin, Newcastle dhe Bunrley.