Premier League më në fund ka konfirmuar programin e tyre të ndeshjeve për periudhën pas Krishtlindjeve me ligën që rikthehet në aksion pas përfundimit të Kupës Botës që fillon nga 20 nëntori dhe përfundon më 18 dhjetor.

Ligat do të ndalen muajin e ardhshëm me lojtarët e vendosur të udhëtojnë në Katar për turneun. Ndeshjet do të rikthehet më 26 dhjetor me tifozët që nuk kishin dijeni se kur do të nisin përballjet në fund dhe fillimvit.

Kjo pritje mori fund, me ligën që ka konfirmuar se cilat ndeshje do të zhvendosen për shkak të orarit të ngjeshur, për shkak të Kupës së Botës.

Orari i plotë për ndeshjet pas Kupës së Botës:

E hënë 26 dhjetor

 • Brentford – Tottenham Hotspur (13:30)
 • Everton vs Wolves (16:00)
 • Southampton vs Brighton (16:00)
 • Leicester City vs Newcastle United (16:00)
 • Crystal Palace vs Fulham (16:00)
 • Aston Villa vs Liverpool (18:00)
 • Arsenal – West Ham (21:00)

E martë 27 dhjetor

 • Chelsea vs Bournemouth (18:30)
 • Manchester United vs Nottingham Forest (21:00)

E mërkurë 28 dhjetor

 • Leeds United vs Man City (21:00)

E premte 30 dhjetor

 • Liverpool – Leicester City (21:00)

E shtune 31 dhjetor

 • Wolverhampton vs Manchester United (13:30)
 • Brighton – Arsenal (18:30)

E diel 1 janar

 • Spurs vs Aston Villa (13:00)
 • Nottingham Forest vs Chelsea (17:30)

E hënë 2 janar

 • Brentford – Liverpool (18:30)

E martë 3 janar

 • Arsenal – Newcastle (21:00)

E mërkurë 4 janar

 • Crystal Palace vs Spurs (21:00)

E enjte 5 janar

 • Chelsea vs Man City (21:00)