Në ndeshjet e tjera të drekës në Premier League, Southampton fiton me një gol të Armando Brojas.
Leicester City mposht Manchester Unitedin, fitojnë Manchester City dhe Southampton.

Ja rezultatet e plota të drekës:

Aston Villa-Wolverhampton 2-3:
(48′ Ings, 68′ McGinn, / 80′ Saiss, 85′ Coady, 90’+5 Neves)

Leicester-Manchester Utd 4-2:
(32′ Tielemans, 78′ Soyuncu, 83′ Vardy, 90’+1 Daka / 19′ Greenwood, 82′ Rashford,)

Manchester City-Burnley 2-0:
(12′ Bernardo Silva, 70′ De Bruyne)

Norwich-Brighton 0-0:

Southampton-Leeds 1-0:
(53′ Broja)