U luajtën sot 5 ndeshje në Premier League. Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

Aston Villa – Bournemouth 3-0:
7′ Douglas Luiz (A); 80′ Ramsey (A); 89′ Buendia (A)

Brentford – Leicester 1-1:
32′ Jensen (B); 52′ Barnes (L)

Southampton – Tottenham 3-3:
45′ Porro (T); 46′ Adams (S); 65′ Kane (T); 75′ Perisic (T); 77′ Walcott (S); 93′ Ward-Prowse

Wolverhampton – Leeds 2-4:
6′ Harrison (L); 49′ Ayling (L); 62′ Kristensen (L); 65′ Jonny (W); 73′ Cunha (W); 97′ Rodrigo

Chelsea – Everton 2-2:
52’ Felix (C), 69’ Doucoure (E), 76’ pen. Harvertz (C), 89’ Simms (E)