Tottenhami i Antonio Contes nuk ndalet kurrë dhe fiton sërish në ditën e katërt të Premier League dhe e bën këtë me një rezultat të pastër 2-0Nottingham Forest.
Protagonisti absolut i ndeshjes, Harry Kane, i cili shënoi një dygolësh, por humbi edhe një penallti në 56’.
Megjithatë, ndeshja u adresua që në 5’ me avantazhin e Spurs, më pas mundēn të dyfishojnë në finale në 81’.