Sfida e vlefshme për javën e 29-të të Premierligës mes Evertonit dhe Tottenhamit përfundoi me rezultatin 1-1 falë penalltisë së realizuar nga Harry Kane me penallti në minutën e 68-të dhe barazimit përfundimtar të Michael Keane në minutën e 90-të.

Vlen të përmendet përjashtimi i Doucoure në minutën e 58-të, i cili i la vendësit në numër mbi gjysmë ore, si dhe ai në anën e kundërt të Lucas Moura në minutën e 88-të.

Ndeshja e parë si trajner për ish-zëvendësin e Antonio Contes, Cristian Stellini, tani timonier i Spurs.

Ja renditja aktuale: