Në ndeshjet e tjera në Premier League, Tottenham mposht Manchester Cityn, fitojnë Liverpool dhe Arsenal.
Ja rezultatet e plota të pasdites:

Arsenal-Brentford 2-1:
(48′ Smith-Rowe, 49′ Saka / 95′ Norgaard)

Brighton-Burnley 0-3:  
(21′ Weghorst, 49′ Brownhill, 69′ Lennon)

Liverpool-Norwich 3-1:  
(64′ Mane, 67′ Salah, 81′ Diaz / 48′ Rashica)

Southampton-Everton 2-0:  
(52′ Armstrong, 84′ Long)

Aston Villa-Watford 0-1:  
(78′ Dennis)

Crystal Palace-Chelsea 0-1:  
(89′ Ziyech)

Manchester City-Tottenham 2-3:  
(33′ Gundogan, 92′ pen. Mahrez /  5′ Kulusevski,59′, 95′ Kane)