Në ndeshjet e sotme në Premier League, Tottenhami mposht Arsenalin duke mbajtur kreun e tabelës. Fitojnë edhe Crystal Palace dhe Leicester City.

Tottenham – Arsenal 2-0
13′ Son Heung-Min, 46′ Kane.

Sheffield United – Leicester City 1-2:
24′ Pérez (LC), 26′ McBurnie (SU), 90′ Vardy (LC).

West Bromwich Albion – Crystal Palace 1-5:
8′ Aut. Furlong (CP), 30′ Gallagher (WBA), 55′ Zaha (CP), 59′ Benteke (CP), 68′ Zaha (CP), 82′ Benteke (CP)