Në ndeshjet e sotme të Premier Leagues Watfordi shpartallon Liverpoolin duke i shkaktuar humbjen e parë sezonale. Në ndeshjet e tjera barazon Chelsea, ndërsa fitojnë West Ham dhe Crystal Palace.

Ja rezultatet e plota:

WATFORD – LIVERPOOL 3-0
54′, 60′ Sarr; 72′ Deeney

BOURNEMOUTH – CHELSEA 2-2
33′ e 85′ Alonso (C), 54′ Lerma (B), 57′ King (B)

BRIGHTON – CRYSTAL PALACE 0-1
70′ Ayew

NEWCASTLE – BURNLEY 0-0

WEST HAM – SOUTHAMPTON 3-1
15′ Bowen (W), 31′ Obafemi (S), 40′ Haller (W), 54′ Antonio (W)