Kanë përfunduar gjashtë ndeshjet e orës 16:00 të Premierligës. Manchester United humb befasisht në fushën e Watford. Fitojnë Aston Villa, Norwich dhe Wolverhampton.  Shfaqje e barabartë mes Burnley dhe Crystal Palace dhe mes Newcastle dhe Brentford.

Më poshtë janë rezultatet dhe shënuesit:

Aston Villa-Brighton 2-0:  
84′ Watkins (A); 88′ Mings (A)

Burnley-Crystal Palace 3-3:   
8′, 36′ Benteke (C); 19′ Mee (B); 27′ Wood (B); 42′ Guehi (C); 49′ Cornet (B)

Newcastle-Brentford 3-3:  
10′ Lascelles (N); 11′ Toney (B); 31′ Henry (B); 39′ Joelinton (N); 61′ aut. Lascelles (B); 75′ Saint-Maximin (W)

Norwich-Southampton 2-1:   
4′ Adams (S); 7′ Pukki (N); 79′ Hanley (N)

Watford-Manchester United 4-1:
28′ King (W); 44′ Sarr (W); 50′ van de Beek (M); 92′ Pedro (W); 96′ Dennis (W)

Wolverhampton-West Ham 1-0:
58′ Raul Jimenez (WO)