Angelo Ogbonna i jep tri pikë shumë të rëndësishme West Ham, i cili pushton Goodison Park dhe kap ekipin e Benitez dhe Manchester United në vendin e pestë në renditje.

Mbrojtësi italian shënon golin vendimtar në minutën e 74-të.