Java e 10-të e Premierligës përfundon me fitoren e Wolverhampton me rezultati 2-1 ndaj Evertonit.

Kilman në minutën e 28-të dhe Jimenez në minutën e 32-të shënuan për vendasit, ndërsa për skuadrën e Benitez gjeti golin Iwobi në minutën e 66-të.