Në ndeshjet e tjera në Premier League spikat humbja e Liverpoolit në fushën e Wolves, ndërsa fitojnë Manchester United, Leicester City, Brighton dhe Brentford. Barazon Newcastle me West Hamin.

Këto janë të gjitha rezultatet dhe golashënuesit:

Aston Villa – Leicester City 2-4:   
O. Watkins (9), H. Souttar (32 ag) / J. Maddison (12), K. Ịheanachọ (41), Tetê (45+2), D. Praet (79)

Brentford – Southampton 3-0:   
B. Mee (41), B. Mbeumo (44), M. Jensen (80)

Brighton – Bournemouth 1-0:  
K. Mitoma (87)

Manchester United – Crystal Palace 2-1:  
Fernandes (7 pen), M. Rashford (62) / J. Schlupp (76)

Wolverhampton – Liverpool 3-0:   
J. Matip (5 ag), C. Dawson (12), Rúben Neves (71)

Newcastle United – West Ham United 1-1:   
C. Wilson (3) / Lucas Paquetá (32)