U luajtën disa ndeshje të vlefshme për javën e 14-të në Premier League. Fitojnë Arsenal, Brentford, Everton dhe Burnley.
Ja rezultatet e plota të ditës:

Brentford – Luton Town 3-1:
49′ Maupay (B), 56′ Ben Mee (B), 76′ Brown (L), 81′ Baptiste (B)

Burnley – Sheffield United 5-0:
1′ Rodriguez, 29′ Larsen, 73′ Amdouni, 75′ Koleosho, 80′ Brownhill

Arsenal – Wolverhampton 2-1:
6′ Saka (A), 13′ Odegaard (A), 86′ Cunha (W)

Nottingham Forest – Everton 0-1:
67′ McNeil

Newcastle United – Manchester United 1-0:
55’ Gordon