Në ndeshjet e orës 16:00 në Premierliga, fitojnë Chelsea, Leeds dhe Wolverhampton, ndërsa barazon Burnley me Norwich.

Ja rezultatet e plota të drekës:

Burnley-Norwich 0-0:

Chelsea-Southampton 3-1:  
9′ Chalobah, 84′ Werner, 89′ Chilwell / 61′ (pen) Ward-Prowse

Leeds-Watford 1-0:   
18′ Llorente.

Wolverhampton-Newcastle 2-1:   
20′, 58′ Hwang Hee-Chan / 41′ Hendrick