Real Madrid kërkon Dybala, i ofron Juves 100 milion euro “cash”, duke corientuar ambjentin bardhezi. Pas eliminimit në Ligën e Kampionëve nga Manchester City, presidenti i Madridit, Florentino Perez, ka vendosur të përqendrohet përsëri te numri 10 i Juventusit.
Mësohet numri 1 i klubit “merengues”, përmes ndërmjetësve të besueshëm, ka bërë një ofertë tepër serioze për kartonin e argjentinasit: 100 milion euro “cash” dhe pagë vjetore 15 milion euro per argjentinasin. Pas një refuzimi të pare nga Presidento Anjeli, Perez ka ofruar një kompensim teknik shumë të rëndësishëm.

Dy lojtarët që madrilenët do të ishin të gatshëm të sakrifikonin për të arritur tek argjentinasi janë Isco ose Toni Kroos. Juve, nga ana e saj, nuk kanë ndërmend të privohet nga Dybala, veçanërisht në një moment rindërtimi si ky. Por, në mënyrë të pashmangshme, situata përfundon duke u lidhur me çështjen e Ronaldos: nëse portugezi vendos të largohet nga Torino, Juve as që do ta çonte ndërmend shitjen e Dybalas. Perspektivat, gjithashtu për arsye financiare, mund të ndryshojnë nëse CR7 vazhdon me ngjyrat bardhezi.