Adrien Rabiot (1995) mund të largohet nga Juventusi në verës sic shkruan Tuttosport. Pas 129 paraqitjeve dhe 6 golave ​​në 3 sezone në Juventus, ai mund të përfundojë në Premier League.

Chelsea e vlerëson shumë lojtarin dhe sapo të zgjidhet nyja e transferimit të korporatës nga Abramovich në grupin e Wyss-Boehly, atëherë blutë do të ofrojnë rreth 15 milionë stërlina (18 milionë euro).

Por jo vetëm Chelesea, edhe Newcastle së shpejti mund të bëjë një ofertë për ish-lojtarin e Paris Saint-Germain.