Në pritje për të ditur saktësisht të ardhmen e Kylian Mbappé, PSG ecën përpara. Dhe kur lëviz, zakonisht merr në shtëpi disa sende të profilit të lartë. Kësaj here është radha e portugezit Gonçalo Ramos (2001) ai do të jetë sulmuesi i ri i vënë në dispozicion të drejtuesve të Luis Enrique.

Sipas Fabrizio Romanos, PSG po mbyll operacionin që do të sjellë në Paris sulmuesin 22-vjeçar të Benfica-s, i freskët nga pjesëmarrja e tij në Botëror me fanellën e Portugalisë. Një veprim rrufe dhe përforcim i ri luksoz, një tjetër në dekadën e fundit, për kampionët në fuqi të Francës.

80 milionë euro duke përfshirë bonuset: kjo është shuma që PSG do të paguajë në arkat e Benfica-s për të siguruar Gonçalo Ramos, një pjesë e vlefshme e tregut europian pas sezonit të shkëlqyer të luajtur me Shqiponjat e Lisbonës. Lojtari nga ana e tij do të nënshkruajë një kontratë pesëvjeçare, deri më 30 qershor 2028.

Mbyllja e marrëveshjes, siç u përmend, është afër. Tymi i bardhë duhet të mbërrijë në orët në vijim, më së voni në ditët në vijim.