Sipas Il Corriere della Sera, PSG është e vetmja skuadër e interesuar për mesfushorin Lucas Paqueta (1997) të Milanit dhe ka ofruar 22 milionë euro.

Fantazisti brazilian ka qenë prej kohësh i lidhur me një largim nga San Siro që prej rënies nga hierarkia e zgjedhjeve të trajnerit dhe ka qenë veçanërisht i lidhur me PSG-në për shkak të faktit se Leonardo, njeriu që solli Paqueta në Evropë, u largua nga Milani në verë për të bërë një rikthim në Francë.

Por Milani kërkon 35 milionë euro për Paqueta, çmimi që ata paguan për të një vit më parë dhe në rast të kundërt Paqueta do të qëndrojë me kuqezinjtë deri në fund të sezonit.

Ai ka bërë 14 paraqitje këtë sezon, por vetëm në 8 ndeshje prej tyre ka qenë titullar.