Edi Reja ka njoftuar listën e të grumbulluarve të përfaqësues shqiptare për ndeshjet kundër Italisë dhe Armesnisë në datat 16 nëntor dhe 19 nëntor.

Bien në sy rikthimet e Berat Gjimshitit, Marash Kumbullën, Keidi Bare, Ernest Muçi apo Qazim Laçi, të cilët kanë munguar ndeshjet e fundit për shkak dëmtimesh dhe tani janë rikuperuar plotësisht.

Risia është grumbullimi sërish i tre lojtarëve nga kampionati shqiptare, të cilët ishin pjesë e kuqezinjve në dy miqësoret e Arabinë Saudite dhe Katarin. Më konkretisht bëhet fjalë për mbrojtësi Erdenis Gurishta, Eneo Bitri dhe Andi Hadroj.

Miqësorja, Shqipëri-Itali do të luhet datë 16 nëntor dhe fillon në ora 20:45, ndërsa Shqipëri-Armeni luhet më datë 19 nëntor duke nisur nga ora 17:30.

Ja lista e plotë: