Muajin e kaluar doli se Barcelona ishte e interesuar për yllin e River Plate, mesfushorin Franco Mastantuono (2007), dhe tani thuhet se ky talent po ndiqet nga afër edhe nga Real Madridi. Mesfushori organizator është lojtari më i ri që ka luajtur në SuperClasico mes Boca Juniors dhe River, dhe gjithashtu u bë golashënuesi më i ri ndonjëherë i River kohët e fundit.

Sipas medias TNT Sports, Real Madridi është gjithashtu i interesuar për Mastantuono dhe do të konsiderojë të bëjë një ofertë për të në vitin 2025.

Pikërisht atëherë ai mbush 18 vjeç dhe mund të kalojë ligjërisht në Evropë, por siç kanë treguar Los Blancos me Endrick Felipe, ata nuk kanë frikë të angazhohen për talentet e rinj.

Megjithatë, deri atëherë, ata janë të lumtur ta lënë atë të vazhdojë të zhvillohet në River.

Aktualisht ai ka një kontratë deri në vitin 2025, por River besohet se është duke punuar për një marrëveshje të re për Mastantuono.

Përveç Barcelonës, merret vesh se edhe PSG dhe Manchester United gjithashtu janë lidhur me të, dhe klauzola e tij aktuale e lirimit është 30 milionë euro.