Real Madrid sot prezantoi fanellën e tretë, e cila do të vishet nga skuadra e Ancelottit në ndeshjet jashtë.

Një fanellë me ngjyrë smeraldi, me një “pëlhurë të butë dhe me ajrosje” që ofron “performancë të shkëlqyer”.

Produkti është novator dhe është bërë në Primegreen, domethënë me një kombinim të materialeve të ricikluara me performancë të lartë.