Real Madridi ka prezantuar zyrtarisht fanellën e tyre vendase për sezonin 2022-2023, e cila ka një pamje klasike dhe disa detaje lejla.

Legjendat e Real Madridit, Roberto Carlos, Raul Gonzalez dhe Iker Casillas janë të gjithë në fushatën e klubit për të zbuluar fanellën e tyre të re.

Ndërsa jaka mund të mos jetë e njohur, pjesa tjetër e dizajnit është e thjeshtë, e pastër dhe e freskët.

Tifozët e Real Madridit kanë dashur të shohin ngjyrë vjollce në uniformat e tyre për një kohë dhe ngjyra historike do të rikthehet sezonin e ardhshëm, pasi fanellat si mysafirë apo ato alternative ka të ngjarë të kenë ngjyrë vjollce si ngjyrën e tyre kryesore.

Shkronjat e përdorura po rikthejnë fontin klasik të përdorur gjatë 100-vjetorit të Real Madridit në 2002, viti i goditjes historike të Zinedine Zidane në finalen e Champions League kundër Bayer Leverkusen për titullin e nëntë evropian të Madridit.

Adidas ia ka dalë si duhet këtë vit dhe këto dizajne do të jenë padyshim të njohura në mbarë botën.

Ja fotot: