Pritja ka mbaruar, ngjyra e makinës njëvendëshe për vitin 2023 është zbuluar në internet. Ekipi me bazë në Milton Keynes do të duhet të mbrojë titujt e pilotëve dhe konstruktorëve në Kampionatin Botëror që do të fillojë më 5 mars.

Quhet RB19 dhe këtë sezon gjithashtu ne po mbështetemi te kampioni në fuqi Max Verstappen dhe te Sergio Perez.

Hiqen mbulesat! Këtu është ngjyra e Red Bull-it të ri. Makina njëvendëshe me të cilën skuadra anglo-britanike do të përpiqet të mbrojë titujt e pilotëve dhe të konstruktorëve në Kampionatin Botëror 2023 quhet RB19 me çiftin e konfirmuar të pilotëve të formuar nga kampioni botëror Verstappen dhe Perez.

RB19, të cilin do ta shohim në “formën reale” në pistë në testet në fund të muajit, u prezantua në transmetim të drejtpërdrejtë nga Nju Jorku.

Konfirmohet çifti i pilotëve: kampioni në fuqi i botës Verstappen dhe Perez. Ndërsa Daniel Ricciardo do të jetë i treti:

Verstappen:Jam shumë optimist për sezonin 2023, dua të përmirësohem”

Sergio Perez: “Si ekip po japim gjithçka”

Daniel Ricciardo: “Është si të kthehesh në shtëpi”,

Drejtori i ekipit Horner:Do të jetë një sezon i mrekullueshëm, Ferrari dhe Mercedes do të luftojnë me ne”