Kategoria e Parë ka mbyllur javën e saj të 11-të dhe në renditje kanë ndodhur shumë ndryshime.

Dinamo është bërë dhe njëherë lideri i kampionatit, pas fitores 5-0 ndaj Lushnjës dhe humbjes 2-0 të Flamurtarit ndaj Tomorit.

Skënderbeu është ngjitur në vendin e tretë, dy pikë larg vlonjatëve dhe ndjekësit në zonën “playoff” janë afruar gjithashtu me vendin e dytë.

Turbina, Lushnja dhe Besëlidhja vazhdojnë të vuajnë në zonën për mbijetesë, teksa Burreli dhe Apolonia shpresojnë pas rezultateve të fundit.

REZULTATET:

E SHTUNË (10.12.2022)

DINAMO 5-0 LUSHNJA
Denison 11′, 41′ (pen), 42′ Prodani 42′, Samake 82′, Danaj 84’

E DIELË (11.12.2022)

TËRBUNI 1-1 LUZI
Zagani 82′ / Çuçka 58′

ORIKU 0-1 BESA
Raza 27′

BURRELI 1-1 KORABI
Ferruku 54′ / Keko 37′

SKËNDERBEU 3-0 TURBINA
Liço 16′, Temitope 24′, Pecani 68′

E HËNË (12.12.2022)

TOMORI 2-0 FLAMURTARI.
Kasmollari 41′, Fejzaj 83′

BESËLIDHJA 1-2 APOLONIA:
Bruka 38′ / Maksuti 33′, Asllanaj 83′

RENDITJA: