Renditja e fansave më të dhunshëm që FanPage publikoi vazhdon të shkaktojë diskutime në Itali.  Sipas asaj që raporton portali, në top 10 janë dy tifozëri italiane: ai i Lacios dhe ai i Napolit.  Mbështetësit napoletanë dhe lacialë nuk u inatosën pak me këtë renditje, e cila sheh Napolin në vendin e pestë, ndërsa Lacio është i katërti.  Sipas kësaj renditjeje, tifozët më të rrezikshëm janë serbët e Yllit të Kuq.

Këtu është renditja në detaje:

  1. YLI I KUQ
  2. GREMIO
  3. LECH POZNAN
  4. LAZIO
  5. NAPOLI
  6. OLYMPIAKOS
  7. PENAROL
  8. BESIKTAS
  9. BARRAS BRAVAS (Argjentinë)
  10. ARIS SELANIK